Vergi Dünyası
  • Üye Ol
  • Sepetim

    Sepetinizde 0 ürün var

Maliye Hesap Uzmanları Derneği Hakkında

Maliye Hesap Uzmanları Derneği, 1974 yılında hesap uzmanları tarafından kurulmuş olup; üyelerini, Hesap Uzmanlarından oluşturmaktadır.
Maliye Hesap Uzmanları Derneği, üyelerinin başarılı ve özverili çalışmalardan doğan eserlerini geniş kitlelere ulaştırma hedefiyle yola çıktığı yayıncılık faaliyetlerinde, başta vergi olmak üzere, ekonomi, maliye, muhasebe, sigorta ve finans alanlarında kazandırdığı eserler ile kamuoyu nezdinde haklı bir saygınlığa ulaşmıştır.
Derneğin yayıncılık faaliyetlerini süreli yayınlar ve kitaplar oluşturmaktadır.

Süreli yayınlarımızdan ilki, yıllık olarak yayımlanan “Beyanname Düzenleme Kılavuzu”dur. İlk baskısı 1967 yılında okuyucuya sunularak kendi alanında öncü bir yayın olan “BDK”, geçtiğimiz 50 yılda vergicilerin başucu kaynağı hüviyetini kazanmış ve bir Hesap Uzmanı markası haline gelmiştir.
Diğer süreli yayınımız ise aylık olarak okuyucularımıza sunduğumuz Vergi Dünyası dergisidir. 1981 yılı Eylül ayında bu güne 36 yıldır kesintisiz bir şekilde yayın hayatını sürdüren dergimizde, başta vergi hukuku ve sosyal güvenlik hukuku olmak üzere, maliye, muhasebe, hukuk, ekonomi konularında 7000’in üzerinde makale yayınlanmıştır.

Özgün makalelerin yanı sıra güncel yargı kararları, özelgeler, mevzuat değişiklikleri, soru-cevap ve pratik bilgiler bölümleriyle her sayı temel başvuru kaynağı olarak, okuyucularımızca merakla beklenmektedir.
Derneğimiz süreli yayınları dışında, vergi, maliye, muhasebe, denetim ve hukuk alanlarındaki özgün eserleri de okuyucuyla buluşturmayı hedef edinmiş olup, bugüne kadar 100’ün üzerinde eşsiz eseri okuyucuya kazandırmıştır.

Maliye Hesap Uzmanları Derneği, kalitesinden ödün vermeden yürüttüğü yayıncılık faaliyeti ile 40 yılı aşkın süredir Türk vergiciliğinin gelişimine sayısız katkı sağlamış olup, bundan sonra da aynı sorumluluk bilinci ile bu misyonunu sürdürmeye devam edecektir.

Maliye Hesap Uzmanları Derneği