Vergi Dünyası
  • Üye Ol
  • Sepetim

    Sepetinizde 0 ürün var

Satış ve Abonelik Sözleşmesi

1. 18 yaşından küçük kişiler Vergi Dünyası’ndan alışveriş yapamaz. Site kullanıcısı, sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunu, anladığını ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunu kabul etmiş sayılır.

2. Vergi Dünyası’na üye olup, abonelik satın alınması durumunda kullanıcı, sitede yayınlanan ve telif hakları Vergi Dünyasına ait içeriği, izinsiz paylaşamaz, kullanıcı şifreleri sadece kayıtlı kullanıcıya aittir. Kullanıcı adı ve şifrelerinin 3. kişilerle paylaşıldığı ve kullanıldığı site kayıtlarına göre tespit edilmesi durumunda Vergi Dünyası kullanıcının üyeliğini iptal edebilir. Şifre paylaşımı nedeniyle üyelikleri iptal edilenlere ücret iadesi yapılmaz. Vergi Dünyası ayrıca FSEK çerçevesinde telif hakkının ihlali nedeniyle yasal yollara başvurabilir.

3. Vergi Dünyası’ndan İzyco sistemi ile ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

4. Vergi Dünyası tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde e-Arşiv ve e-Fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir ve KDV dahil fiyattır.

5. Vergi Dünyası banka havalesi seçeneğini seçilerek sipariş edilen ürünlerin iadesinde sadece ürün bedelleri iade eder. Bankalar tarafından uygulanan havale masrafları iade edilmez.

6. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile yapılır. Kargo bedeli alıcı tarafından karşılanan satışlar Türkiye içindeki adresler için geçerlidir. Kargo hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

7. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda mbhud@vergidunyasi.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Kargo şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak 0 212-252 34 71 numaralı telefona fakslanıp durum mbhud@vergidunyasi.com.tr adresine bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. Vergi Dünyası, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

8. Hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığınız veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren ondört gün içerisinde cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak ürünü/ürünleri sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde ürünü/ürünleri işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmış olmak kaydıyla Vergi Dünyası’na aşağıda detayları belirtilen iletişim bilgileri aracılığı ile yazılı olarak bildirimde bulunulması gerekmektedir. Bu bildirimin Vergi Dünyası’na ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (ondört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir. Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün/ürünlerin vergi mevzuatı gereği fatura aslının ibrazı ile beraber teslimatı gerçekleştiren kargo firması aracılığı ile iadesi zorunludur. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler tarafınıza iade edilemez.

9. Ürün iadesi hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

10. Kredi kartı bilgileriniz sistemde kayıtlı olarak tutulmamaktadır.

11. Sözleşme konusu ürün/ürünler, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak işbu 30 (otuz) günlük süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Şu kadar ki, ön sipariş ürününde(lerinde) işbu 30 günlük yasal süre ilgili ürüne ait satış sayfasında ilan edilen satış tarihinden itibaren başlayacak olup, işbu satış tarihinde tedarikçi firma kaynaklı gecikmeler yaşanabilir. İşbu halde SATICI ALICI'yı öncesinde yazılı olarak bilgilendirecektir. Bu halde de ALICI siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresini bekleyerek siparişe konu ürün(lerin) teslim edilmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir. E-kitap satışlarında ürün(ler) yasa ve yönetmeliklerle belirlenen siparişin SATICI'ya ulaşmasını takip eden yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile işbu 30 günlük süre içinde ALICI tarafından bildirilen e-mail adresine teslim edilir.

12. www.vergidunyasi.com.tr internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunuzu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik ortamda satın almaya ilişkin onayı verdiğinizi kabul ve beyan etmektesiniz. www.vergidunyasi.com.tr’den alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede düzenlenmemiş hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

13. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti ve benzeri hallerde) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu Vergi Dünyası 3 (üç) gün içinde bildirecek olup, bu takdirde siparişin iptal edilmesi, sözleşmeye konu ürünün/ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından biri kullanabilir. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde Vergi Dünyası tarafından iade edilecektir.